1 lipiec 2012 - XIII niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – zamiast kazania po każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, o godz. 17.00 nasze tradycyjne „Czuwanie z Maryją”. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce o godz. 15.00.

Wtorek – święto św. Tomasza, Apostoła.

Środa – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

Piątek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Jest to również I piątek miesiąca – spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza św. o 16.00, w Płokach spowiedź od godz. 17.00. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.30.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. litania do Matki Bożej i modlitwa za rodziców oczekujących potomstwa. Po wieczornej Mszy św. wieczór z Janem Pawłem II. Materiały do refleksji w domu są do zabrania z tyłu kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” w wakacyjnym cyklu „Europa katedr” pisze o pierwszym na świecie legalnie zbudowanym kościele – bazylice św. Jana na Lateranie oraz dlaczego polityka prorodzinna w Polsce jak dotąd ponosi fiasko.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej, na której zamieszczamy również najnowsze zdjęcia z remontu naszych schodów do sanktuarium.