1 maja - II niedziela wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

Dzisiejszy dzień to dla nas wszystkich wielka chwila – dzień beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Przepełnia nas wszystkich wielka radość z tego niezwykle szybkiego zakończenia procesu beatyfikacyjnego naszego umiłowanego Ojca Świętego. Właśnie spełnia się pragnienie milionów ludzi, wyrażane już na pogrzebie wołaniem „Santo subito” – „Święty natychmiast”. Jan Paweł II jest świętym, jest w Domu Ojca – to nasze przekonanie znajduje potwierdzenie w akcie beatyfikacji. Jego życie zmieniło losy Europy i świata, zmieniło również losy Polski. To jest bardzo ważne, ale równie ważne jest to, jak dzięki niemu zmieniały się losy pojedynczych ludzi, którzy od niego uczyli się otwartości, odpowiedzialności, godnego przyjmowania cierpienia, a przede wszystkim naprawdę głębokiej modlitwy. Dziękujmy Bogu za tę wielką łaskę i prośmy Go, by przykład Jana Pawła II pozwalał i nam nawracać się i wytrwale dążyć do świętości. Sam Ojciec Święty mówił kiedyś, że święci są po to, by niepokoić – niech i on nas teraz niepokoi, niech nie pozwoli trwać w życiu byle jakim, nich prowokuje nas do zdobywania własnej świętości.

W ten dzień wpisuje się również uroczystość naszej parafii – 14 dzieci na Mszy świętej o godz. 11.00 przystąpi do I komunii świętej. Otoczmy ich i rodziców naszymi modlitwami. Przy tej okazji pragniemy złożyć serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci za ufundowanie kielicha do kaplicy w Czyżówce. Pozostałe Msze święte o godz. 7.30, 18.00, w Czyżówce o 9.15, Godzinki o 7.00, a o 17.30 Nabożeństwo Majowe, które będziemy o tej godzinie odprawiać codziennie przez cały miesiąc maj. Po Mszy świętej o godz. 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i po raz pierwszy odmówimy litanię do Jana Pawła II. Z racji I niedzieli zamiast kazania adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic dla Róż – w Płokach po nabożeństwie, w Czyżówce o godz. 15.00.

Dziś w Młoszowej odpust parafialny – suma o godz. 12.30.

W poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika.

We wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej odnowienie ślubów jasnogórskich.

W środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika.

W czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

W piątek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Będzie to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Czyżówce o godz. 15.00, a Msza święta o godz. 16.00. Spowiedź w Płokach o 17.00. O godz. 19.00 na plebanii spotkanie dyskusyjne dla młodzieży. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.30.

W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Po rannej Mszy świętej modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa, a po wieczornej „Wieczór z Janem Pawłem II”. Z tyłu kościoła można zabrać sobie materiały do refleksji w domu.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 rocznica I komunii świętej. W związku z tą rocznicą w środę o godz. 19.30 na plebanii spotkanie z rodzicami, próba w sobotę o godz. 9.00, a spowiedź dzieci przed rocznicą w ramach pierwszego piątku miesiąca.

Z wielką radością pragniemy poinformować, że nasza parafia – jako jedna z pięciu w Polsce – otrzymała w darze, w związku z beatyfikacją Ojca świętego, od Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, kopię obrazu Jana Pawła II, którego oryginał znajduje się w Pałacu Sztuki w Krakowie. Do obrazu dołączono pamiątkowy folder ze zdjęciem tego obrazu i modlitwą papieża z Kalwarii. Folder ten można zabrać przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Sztuk Pięknych za ten dar.

Z racji wspomnienia św. Floriana – patrona strażaków – Msza święta w intencji strażaków z Płok, ich rodzin i za zmarłych strażaków odbędzie się w niedzielę 8 maja o godz. 7.30.

Zbliża się 12 maja – dzień modlitw o beatyfikację Sługi Bożego księdza Michała Rapacza. Tegorocznym uroczystościom będzie przewodniczył sam ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, który równocześnie udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Informujemy, że w tym tygodniu spotkania kandydatów do bierzmowania odbędą się: w środę w Płokach o godz. 18.30, w czwartek w Czyżówce o godz. 18.30, a próba dla wszystkich odbędzie się w sobotę w kościele o godz. 10.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” dołącza piękny obrazek beatyfikacyjny bł. Jana Pawła II. Możemy również przeczytać w nim  rozmowę z Franco Bucarellim, który jako pierwszy dziennikarz przeprowadził wywiad z Janem Pawłem II.