1 styczeń 2012 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 16.30 Nieszpory, po których zmiana tajemnic dla Róż; w Czyżówce o godz. 15.00.

Poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

Piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Jest to również dzień modlitw za misje. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na ten cel. Ten dzień to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź na Mszach św. Z racji święta – chorych pierwszopiątkowych będziemy odwiedzać w sobotę od godz. 8.30.

I sobota miesiąca – po rannej Mszy św. litania do Najświętszej Maryi Panny i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa. Po wieczornej Mszy św. „Wieczór z Janem Pawłem II”. Materiały do refleksji w domu można zabrać z tyłu kościoła.

Niedziela – zamiast nieszporów koncert kolęd przy szopce w wykonaniu naszego zespołu „Płocanki”.

Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie naszych „kolędników misyjnych”. Nie wszędzie mogli dotrzeć, ale fatalna pogoda pokrzyżowała te plany. Uzbierali oni 920 zł., które zostały przekazane na rzecz najbiedniejszych dzieci z afrykańskiej misji prowadzonej przez księży z naszej Archidiecezji. Natomiast na fundusz Ochrony Życia SOS zebraliśmy na pasterkach 780 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską – program na plakatach i na stronie internetowej.

Cały czas możemy również kupić podwójny numer Gościa Niedzielnego z ciekawymi artykułami.