10 czerwiec 2012 r - X niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, a codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, w czasie oktawy Bożego Ciała połączone z procesją wokół kościoła.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 640 zł. na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Przypominamy, że w związku z generalnym remontem schodów wejściowych do naszego sanktuarium i nieplanowaną wcześniej koniecznością zrobienia betonowej podbudowy pod te schody, składka inwestycyjna w czerwcu będzie zbierana nie tylko w kościele i kaplicy, ale  również po domach Płok i Czyżówki, bo to nasza wspólna sprawa. Prosimy o zrozumienie i w miarę możliwości o większe ofiary. Mocno pragniemy podkreślić, że pieniądze zbierać będą tylko i wyłącznie znani wszystkim członkowie Rady Parafialnej. Pieniądze można też wpłacać na nasze konto parafialne, którego numer znajdziemy na stronie internetowej.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

Wtorek - dzień modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. O godz. 17.00 różaniec św., o 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a po nim Msza św. w tej intencji. Jednocześnie przypominamy, że można składać swoje prośby do skrzynki w kaplicy bocznej albo przesłać poprzez „skrzynkę intencji” zamieszczoną na naszej stronie internetowej – w tych intencjach będziemy się modlić w czasie różańca.

Środa – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

Czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. W tym dniu o godz. 17.30 procesja wokół kościoła kończąca czas oktawy Bożego Ciała. Po nabożeństwie błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

Piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem dzień modlitw za zmarłych – o godz. 17.00 wypominki, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją wokół kościoła, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wypominanych. Z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Niedziela – uroczystości odpustowe w kościele Księży Salwatorianów w Trzebini – suma odpustowa o godz. 11.30.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o wypędzaniu demonów i jednaniu ludzi w Rwandzie poprzez Miłosierdzie Boże; relacja dziennikarzy „Gościa” ze Światowego Spotkania Rodzin w Mediolanie i specjalnie dla kibiców terminarz meczów oraz skład reprezentacji polskiej na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej, na której zamieszczane są również najnowsze zdjęcia z postępu prac przy remoncie schodów do sanktuarium oraz zdjęcia z naszej procesji Bożego Ciała. Jednocześnie informujemy, że został utworzony profil naszego sanktuarium na stronie Facebooka, na którym przedstawiamy wszystko to, co ciekawego dzieje się w naszej wspólnocie. Zapraszamy do odwiedzenia tej strony.