11 marzec 2012 - III niedziela Wielkiego Postu

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 i o godz. 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem krzyża. Do skarbonki przy ławce można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na rzecz misji 861 zł. – Bóg zapłać.

Poniedziałek – dzień modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. O godz. 16.30 różaniec św., po nim Msza św. w tej intencji. Jednocześnie przypominamy, że można składać swoje prośby do skrzynki w   kaplicy bocznej albo przesłać poprzez „skrzynkę intencji” zamieszczoną na naszej stronie internetowej.

Piątek – z racji naszego dnia modlitw za zmarłych – Droga Krzyżowa wyjątkowo będzie o godz. 16.00, po niej o 16.30 wypominki i o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych wypominanych.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Przypominamy, że w związku z generalnym remontem schodów wejściowych do naszego sanktuarium, który rozpoczniemy na wiosnę, składka inwestycyjna w marcu – podobnie jak to było w lutym – będzie zbierana nie tylko w kościele i kaplicy, ale  również po domach Płok i Czyżówki, bo to nasza wspólna sprawa. Prosimy o zrozumienie i w miarę możliwości o większe ofiary. Mocno pragniemy podkreślić, że pieniądze zbierać będą tylko i wyłącznie znani wszystkim członkowie Rady Parafialnej. Pieniądze można też wpłacać na nasze konto parafialne, którego numer znajdziemy na stronie internetowej.

Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę pokutną, która odbędzie się 29 III w czwartek – wyjazd rano a powrót wieczorem. Tym razem będziemy wędrować do nowego miejsca kultu patronki spraw beznadziejnych św. Rity w Nowym Sączu oraz do grobu kanonizowanej przez bł. Jana Pawła II św. Kingi w Starym Sączu. Koszt 35 zł. Prosimy już teraz zapisywać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: Asia Bibi, pakistańska katoliczka oczekująca na wykonanie kary śmierci za rzekome bluźnierstwo, która napisała z więzienia wzruszający list do męża i dzieci – żegna się w nim z najbliższymi i wyznaje głęboką wiarę w Jezusa, za którego ma umrzeć. Do „Gościa” dołączona jest również płyta CD z programem do rozliczenia podatku za rok 2011.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej. Na tej stronie znajdziemy również program naszych rekolekcji, które rozpoczniemy 25 marca.