12 czerwiec - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Msze święte są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, codziennie o 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

Z racji 12 dnia miesiąca dziś nasze modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego księdza Michała Rapacza – o godz. 17.00 różaniec, po nim nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza święta w tej intencji.

Również dzisiaj zgodnie z zapowiedzią przed kościołem młodzież naszej parafii prowadzi kwestę na pomoc dla naszego parafianina Konrada poszkodowanego w wypadku. Bóg zapłać za wsparcie.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00, 9.30, 18.00, w Czyżówce o godz. 17.00.

Wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Środa – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

Piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Jest to trzeci piątek miesiąca – o godz. 17.00 wypominki za zmarłych i koronka do miłosierdzia Bożego, następnie nabożeństwo czerwcowe i o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wypominanych.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy – w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Jest to zarazem trzecia niedziela miesiąca, a więc składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W tym tygodniu zapraszamy uczniów klas I i II gimnazjum na ostatnie w tym roku szkolnym spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzież z Płok ma spotkanie we wtorek o godz. 18.30, a z Czyżówki w środę o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie swoich indeksów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi: jak zmobilizować swojego posła do głosowania za życiem oraz jak Chorwaci przyjęli Benedykta XVI – bezpośrednia relacja „Gościa Niedzielnego”.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do oglądnięcia zdjęć z VII Archidiecezjalnego Kongresu Misyjnego Dzieci, które można znaleźć na tej stronie.