12 luty 2012 - VI niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.30 różaniec.

Dziś kolejne  40-godzinne nabożeństwo przygotowujące nas do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Parafian z Płok i Czyżówki prosimy o podjęcie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Jego modlitewne nawiedzenie. Można to uczynić w dowolnym czasie, ale szczególnie według zaproponowanego porządku:

PŁOKI:

12.00 – 13.00 mieszkańcy ul. Olkuskiej, Wilcza Woda, Pod Buczyną i Stoki

13.00 – 14.00 ul. Zielona, Złotnicza, Jurajska i Szkolna

14.00 – 15.00 ul. Główna, Dworska, Stroma, Polna i Rzeczna

15.00 – 16.00 ul. Kasztanowa, Źródlana i Jasna

16.00 – 17.00 ul. Pasieczna, Słoneczna i ks. Michała Rapacza.

CZYŻÓWKA

10.00 – 11.00 mieszkańcy ul. Skalnej, Podgórze, Kasztanowej i Hrabiego Potockiego

11.00 – 12.00 ul. Długa od kaplicy do elektrowni

12.00 – 13.00 ul. Szkolna, Piaskowa i domy najbliżej kaplicy

13.00 – 14.00 ul. Długa od kaplicy w kierunku Płok

14.00 – 15.00 ul. Płocka, Studzienna, Lipowa i Olkuska

Wtorek – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy.

Piątek – dzień modlitw za zmarłych – o godz. 16.30 wypominki, a o godz. 17.00 Msza św. w tej intencji.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Przypominamy, że w związku z generalnym remontem schodów wejściowych do naszego sanktuarium, który rozpoczniemy na wiosnę, składki inwestycyjne w lutym i marcu będą zbierane również po domach Płok i Czyżówki, bo to nasza wspólna sprawa. Prosimy o zrozumienie i w miarę możliwości o większe ofiary. Mocno pragniemy podkreślić, że pieniądze zbierać będą tylko i wyłącznie znani wszystkim członkowie Rady Parafialnej. Pieniądze można też wpłacać na nasze konto parafialne, którego numer znajdziemy na stronie internetowej.

Rozpoczęły się ferie zimowe. Wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom naszych szkół życzymy udanego odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi nowy, powiększony dodatek krakowski, a w nim rozmowa z niedawno zmarłym prof. Andrzejem Szczeklikiem; a także o operacjach dzieci w łonie matki, które są wykonywane tylko w Ameryce i …. w Bytomiu oraz dlaczego dzietność Polaków jest mniejsza niż w Chinach, gdzie państwo ustawowo ogranicza liczbę potomstwa.