12 sierpień 2012 r. - XIX niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00. Dziś dzień modlitw o beatyfikację Sługi Bożego księdza Michała Rapacza – o godz. 17.30 różaniec w złożonych intencjach, a o godz. 18.00 Msza św. o rychłą jego beatyfikację.

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli na nocleg pielgrzymów z Krakowskiej Pieszej Pielgrzymki. Bóg zapłać za waszą gościnność i włączenie się w trudy i łaski pielgrzymowania.

W przyszłą niedzielę tradycyjna składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Przy okazji składek inwestycyjnych – przez najbliższe miesiące – prosimy o coroczne ofiary na utrzymanie cmentarza.

Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

Wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Jest on patronem Służby Liturgicznej – z tej okazji składamy podziękowanie wszystkim, którzy poprzez swoja służbę przy ołtarzu uświetniają nasze spotkania eucharystyczne. Bóg zapłać.

Środa – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie natomiast godzinek i nieszporów. Na znak wdzięczności wobec Pana Boga – dawcy życia i wszelkiego pożywienia – na wszystkich Mszach św. święcenie kwiatów i ziół.

Piątek – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Jest to zarazem nasz dzień modlitw za zmarłych. O godz. 17.30 wypominki i o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej. Na stronie tej znajdziemy również najnowsze zdjęcia z końcówki remontu naszych schodów do sanktuarium. Są również nowe zdjęcia na naszym profilu na facebooku.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” z okazji zbliżającej się uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny płyta z pięknymi utworami muzyki klasycznej poświęconymi Matce Bożej oraz wiele artykułów wśród których rozmowa z francuską dziennikarką, współautorką książki o dramatycznej sytuacji skazanej na śmierć za bluźnierstwo pakistańskiej chrześcijanki. Zapraszamy do lektury. Przypominamy jednocześnie, że w zakrystii można nabyć kalendarze na 2013 r. z okazji 30 – lecia koronacji naszej cudami słynącej ikony Matki Bożej – warto go kupić już teraz, gdyż po odpuście prawdopodobnie będzie już niedostępny, a kalendarz ten to zarazem „cegiełka” na rzecz prowadzonych inwestycji.