MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
7.30, 11.00, 18.00
w kaplicy 9.15

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
7.00, 18.00
w kaplicy środa 17.00

SPOWIEDŹ
pół godziny przed każdą
Mszą świętą

ODPUST PARAFIALNY
8 września
/święto Narodzenia NMP/
i niedziela po 8 września

Odwiedzin strony:

Obecnie na stronie:

13 maj 2012 r. - VI niedziela wielkanocna

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, a przez cały tydzień o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

 

Jak informowaliśmy, dziś Stowarzyszenie Charytatywne „Dobromir” przeprowadza kwestę przed naszym sanktuarium dla ciężko chorego Tomka, który cierpi na dystrofię mięśni. Leczenie tej choroby wymaga dużych nakładów finansowych związanych z codzienną rehabilitacją. Serdecznie prosimy o pomoc i z góry dziękujemy. Bóg zapłać.

 

W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30 nabożeństwo z modlitwami o urodzaje i za kraje głodujące, połączone z procesją do krzyży. W Czyżówce nabożeństwo z procesją w środę po Mszy św. o godz. 17.00. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, dlatego tak bardzo potrzeba tej naszej modlitwy.

 

W tym tygodniu:

 

Poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła.

 

Środa – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. O godz. 19.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

 

Piątek – trzeci piątek miesiąca, który w naszym sanktuarium tradycyjnie jest dniem modlitw za zmarłych, ale ze względu na odbywające się w tym czasie Dni Kultury Chrześcijańskiej, nasze modlitwy za zmarłych odbędą się w piątek 25 maja.

 

Niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

Przypominamy, że w najbliższy weekend 18 i 19 maja w naszym sanktuarium będą się odbywały XV Dni Kultury Chrześcijańskiej. Myślą przewodnią tych Dni są słowa: „Kościół naszym domem”. 18 maja w piątek prezentacje Kół Gospodyń i zespołów ludowych. A 19 maja w sobotę konkurs poezji i piosenki dla dzieci i młodzieży. Szczególnie zachęcamy wszystkich – nie tylko uczestników – do udziału w koncercie, który rozpocznie sobotni konkurs. Gościem specjalnym tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej będzie zespół „Porozumienie” – mocne chrześcijańskie brzmienie. Początek koncertu w sobotę o godz. 9.30. Zapraszamy do odwiedzenia strony zespołu, gdzie znajdziemy krótki opis tej grupy oraz możemy posłuchać niektórych ich utworów – szczegóły na naszej stronie internetowej.

 

Spotkania dla uczniów gimnazjum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w tym tygodniu: w Płokach we wtorek klasa II o godz. 18.30; w Czyżówce w środę klasa II o godz. 19.00.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi: kto do kogo dopłaca? – specjalny dodatek o zasadach finansowania Kościoła w Polsce, oraz dlaczego po jednym kazaniu wygłoszonym przez św. Piotra nawróciło się 3 tysiące ludzi?

 

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.

 
    statystyka