18 marzec 2012 - IV niedziela Wielkiego Postu

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 i 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem krzyża.

W piątek o godz. 16.15 Droga Krzyżowa.

Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonki przy ławce, a w Czyżówce do pani Prasakowej, na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Dziś składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Przypominamy, że w związku z generalnym remontem schodów wejściowych do naszego sanktuarium, który rozpoczniemy na wiosnę, składka inwestycyjna w marcu – podobnie jak to było w lutym – jest zbierana nie tylko w kościele i kaplicy, ale  również po domach Płok i Czyżówki. Prosimy o zrozumienie i w miarę możliwości o większe ofiary. Pieniądze można też wpłacać na nasze konto parafialne, którego numer znajdziemy na stronie internetowej.

Od następnej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku będzie je głosił ks. Stanisław Kucała z klasztoru Księży Salwatorianów. Program jest wywieszony w gablotkach oraz jest do zabrania z tyłu kościoła, zamieszczony jest również na naszej stronie internetowej. Wtorek – 27 marca – będzie dniem spowiedzi rekolekcyjnej. Bardzo prosimy nie odkładać jej na ostatnie minuty, ponieważ zaproszeni księża będą wyjeżdżać do swoich zajęć. Chorych będziemy odwiedzać również we wtorek między godz. 13.00 a 15.00 – prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Do udziału w rekolekcjach zachęcamy szczególnie młodzież, która będzie miała jedno spotkanie – w niedzielę o godz. 19.00 Msza św. z kazaniem. Przypominamy jednocześnie, że spotkanie to dla młodzieży gimnazjalnej jest obowiązkowe i stanowi niezbędną część programu przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zwracamy się więc z prośbą do rodziców młodzieży z Czyżówki, aby wspólnymi siłami zorganizować dla nich dowóz, by mogli w tym spotkaniu uczestniczyć. Bóg zapłać.

Przyszła niedziela jest ostatnią w miesiącu marcu, co związane jest ze zmianą czasu z zimowego na letni. Dlatego też od następnej niedzieli Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 18.00, a Gorzkie Żale o godz. 17.00.

Spotkania dla uczniów gimnazjum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w tym tygodniu: w Płokach we wtorek klasa II o godz. 17.30, a klasa III o godz. 18.00; w Czyżówce w środę klasa II o godz. 18.00, a klasa III o godz. 18.30.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: czy wolno dawać pieniądze żebrakowi na ulicy? oraz mocne argumenty za obecnością Telewizji Trwam na multipleksie – rozmowa z dyrektor finansową fundacji Lux Veritatis.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej. Na tej stronie zamieszczamy również komunikat z 357 Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski – zachęcamy się do zapoznania się z tym tekstem.