19 czerwiec - XII niedziela zwykła UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Msze święte są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, codziennie o 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

Dzisiaj zapowiadana składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę. W dniu dzisiejszym kończy się również okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

Wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 z procesją do czterech ołtarzy i o godz. 18.00; w Czyżówce o godz. 16.00.

Prosimy parafian – jak co roku – o przygotowanie czterech ołtarzy w tych samych miejscach, a także udekorowanie okien domów na trasie procesji. Na procesje Bożego Ciała prosimy dzieci w strojach komunijnych – dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów i świec. Zapraszamy również młodzież. Naszych strażaków prosimy o niesienie baldachimu. Procesja Bożego Ciała to także publiczne wyznanie wiary i zaproszenie Chrystusa na nasze ulice z prośbą o błogosławieństwo. Tradycyjnie już składka przeznaczona będzie na budownictwo sakralne.

Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją wokół kościoła.

Piątek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z racji uroczystego charakteru tego dnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną tydzień temu w czasie kwesty na pomoc dla naszego parafianina Konrada poszkodowanego w wypadku. Młodzież do puszek zebrała 1.500 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi: dodatek specjalny „Ale festiwale”, zawierający kalendarium małych i dużych imprez ewangelizacyjnych w całej Polsce oraz porady, jak zorganizować rodzinne wakacje nie nadwyrężając budżetu domowego.