20 maj 2012 - VII niedziela wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, codziennie o 17.30 nabożeństwo majowe. Dziś również składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Można ją również wpłacać na nasze konto bankowe, którego numer jest podany na stronie internetowej.

Dziś rozpoczyna się modlitwa przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Wtorek – wspomnienie św. Rity z Casciia, zakonnicy.

Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

Piątek – dzień modlitw za zmarłych wypominanych w naszym kościele i kaplicy. O godz. 17.00 wypominki i koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. w intencji zmarłych wypominanych.

Sobota – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.

W tym dniu przypada również Dzień Matki – święto wszystkich Mam. Składamy Im najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi w tym jakże trudnym i odpowiedzialnym powołaniu matki, radości i zadowolenia z dzieci oraz pomocy ze strony bliskich i instytucji odpowiedzialnych za wspieranie wychowania młodych ludzi. Modlitwą otaczamy również wszystkie zmarłe Mamy. Niech dobry Bóg wynagrodzi ich ziemskie trudy i obdarzy wieczną radością.

Niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy świętej o godz. 11.00 rocznica I komunii świętej. Próba w sobotę o godz. 9.00, a po niej spowiedź dzieci przed rocznicą.

Po śmierci pani Cecylii Kasprzyk pojawił się problem ubierania kwiatami naszego Sanktuarium. Po konsultacji z Radą Parafialną poprosiliśmy o taką pomoc panią Edytę Brzózka, która zgodziła się podjąć ten trud. Dziękując jej za to, prosimy równocześnie o ewentualną pomoc panie, które do tej pory wspierały panią Cecylię.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi: czy spodziewamy się nieba i czego po nim oczekujemy? oraz opowieść o Kocudzy – wiosce, z której pochodzi zespół Jarzębina, autor hymnu polskiej drużyny narodowej na Euro 2012.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej, na której zamieszczone są również najnowsze zdjęcia z postępu prac przy remoncie schodów do naszego sanktuarium. Na tej stronie zamieszczamy również recenzję zakończonych wczoraj Dni Kultury Chrześcijańskiej z listą nagrodzonych dzieci i młodzieży. Wkrótce zamieszczona zostanie również galeria ze zdjęciami z tego wydarzenia.