22 kwiecień 2012 - III niedziela wielkanocna

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00, a o godz. 17.30 nieszpory.

Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną – błogosławiony Jan Paweł II zachęcał „Niech nie zabraknie Pisma św. w żadnym polskim domu! Czytajcie i medytujcie! Pozwólcie, by Chrystus mówił”. Czytajmy więc Świętą Księgę, aby poznawać prawdy i słowa, które Bóg chce nam przekazać. Możemy również słuchać tych słów, tak jak czyniliśmy to przed Mszą św. – na naszej stronie internetowej umieszczony jest link do strony „biblia-mp3”, która nam to umożliwi.

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej. Zebrano w Czyżówce 1 605 zł., w Płokach 2 120 zł.

Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Środa – święto św. Marka, Ewangelisty

Spotkania dla uczniów gimnazjum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w tym tygodniu: w Płokach we wtorek klasa II o godz. 18.30; w Czyżówce w środę klasa II o godz. 19.00.

Trwają prace przy generalnym remoncie naszych schodów. Etapy prac można śledzić na naszej stronie internetowej. Spotkała nas niestety niemiła niespodzianka – po zdjęciu kamienia okazało się, że stare schody nie miały żadnej podbudowy. Aby solidnie położyć nowe na wiele lat, trzeba zrobić betonową podbudówkę. Nie była ona brana pod uwagę w projekcie, bo nikt tego się nie spodziewał, tym bardziej że w starych kronikach jest napisane, że podbudowę robiono. To podraża koszt o 30 tys. zł. Te pieniądze niestety musimy zdobyć sami. Z duszą na ramieniu i z wielką nieśmiałością ośmielamy się prosić Radę Parafialną i Was drodzy parafianie o czerwcową składkę po domach Płok i Czyżówki. Wiemy, że miało tego nie być, ale sytuacja zmusza nas do tej prośby. Oczywiście jak ktoś nie będzie mógł złożyć ofiary albo nie będzie chciał, zrozumiemy to. Ale nieśmiało liczymy, że znowu staniemy na wysokości zadania. Prosimy o zrozumienie. Pewno całej kwoty nie zbierzemy, ale liczy się każda złotówka. Z góry serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi: które objawienia prywatne są prawdziwe? Rozmowa z Żydem, który wierzy, że Jezus jest Mesjaszem i o wspaniale odnowionym sanktuarium w Krzeszowie na Dolnym Śląsku.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej