22 lipiec 2012 r. - XVI niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, a o godz. 17.30 nieszpory.

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej. W Czyżówce zebrano 1 130 zł., w Płokach 2 970 zł., w tym kilka wpłat na konto i kopert z Czyżówki.

Poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

Wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

Środa – święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu kierowcy i podróżujący będą czcili swego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Wszyscy, którzy chcieliby pobłogosławić swoje pojazdy proszeni są o ustawienie ich na parkingu obok plebani. Ksiądz podejdzie do każdego pojazdu. Jak w poprzednie lata część ofiar zbieranych przy tej okazji będzie przeznaczona na pomoc polskim misjonarzom organizowaną przez MIVA POLSKA na zakup środków lokomocji.

Czwartek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

Niedziela – na Mszy św. o godz. 11.00 towarzyszył nam będzie zespół wokalny z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Psar. Zapraszamy.

W sobotę w godzinach rannych będziemy Gościć w naszym sanktuarium Pielgrzymkę Górali na Jasną Górę. Pielgrzymów polecamy naszej modlitwie. Jednocześnie organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej – dekanat Sucha Beskidzka, zwracają się tradycyjnie już z serdeczną prośbą o pomoc w zakwaterowaniu pielgrzymów na terenie naszej parafii z 6 na 7 sierpnia. Chętni do przyjęcia pielgrzymów proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W zakrystii można już nabyć kalendarz na przyszły rok, wydany z okazji 30 - lecia koronacji naszego obrazu. Zakup kalendarza jest cegiełką na nasze inwestycje.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o nowej drużynie pierścienia, czyli modzie na zaręczynowy „pierścień Karoliny”; oraz o szczecińskich pomysłach ewangelizacyjnych, które zadziwiają Polskę.