22 maja - V niedziela wielkanocna

Msze święte są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, codziennie o 17.30 nabożeństwo majowe.

W ramach składki inwestycyjnej zebrano: w Czyżówce 1.220 zł., w Płokach 2.050 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Dzięki pomocy przedsiębiorcy Józefowi Szarkowi udało się poprawić parking przy sanktuarium. Bóg zapłać też panu Adamowi Pasternakowi za pomoc w pracach porządkowych. Zakończyliśmy też ostatnio elewację na plebanii.

W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.W tym dniu przypada również Dzień Matki – święto wszystkich Mam. Składamy Im najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi w trudnym i jakże odpowiedzialnym powołaniu matki, radości i zadowolenia z dzieci oraz pomocy ze strony bliskich i instytucji odpowiedzialnych za wspieranie wychowania młodych ludzi. Modlitwą otaczamy również wszystkie zmarłe Mamy. Niech dobry Bóg wynagrodzi ich ziemskie trudy i obdarzy wieczną radością.

Przypominamy, że w najbliższy weekend maja 27 i 28 w naszym sanktuarium będą się odbywały XIV Dni Kultury Chrześcijańskiej. 27 maja w piątek prezentacje Kół Gospodyń i zespołów ludowych. A 28 maja w sobotę konkurs poezji i piosenki dla dzieci i młodzieży. Szczególnie zachęcamy wszystkich – nie tylko uczestników konkursu – do udziału w koncercie, który rozpocznie sobotni konkurs. Tym razem będzie to koncert rockowy. Wystąpi formacja LEAF – a więc mocniejsze uderzenie. Początek koncertu w sobotę 28 maja o godz. 9.30. Szczegóły na plakatach i naszej stronie internetowej, gdzie znajdziemy krótki opis tej grupy oraz możemy posłuchać niektórych ich utworów.

Pragniemy poinformować, że są już dostępne zdjęcia zrobione przez fotografa księdza Kardynała w czasie uroczystości 65 rocznicy męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Michała Rapacza wraz z bierzmowaniem. Zachęcamy wszystkich do zakupu fotografii z tych wspaniałych wydarzeń. Mamy jeszcze jedną piękną pamiątkę – 40 minutowy film z zapisem całości tych uroczystości. Warto mieć tę płytę DVD w swoim domu, aby móc powracać pamięcią do tych niezwykłych chwil. Do zakupu zachęcamy szczególnie młodzież bierzmowaną, gdyż wszyscy z nich są uwiecznieni na tym filmie. Zarówno film jak i zdjęcia są dostępne w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi: dodatek z litanią do błogosławionego Jana Pawła II oraz niezwykła historia Cateriny, młodej Włoszki od dwóch lat pogrążonej w śpiączce – tysiące ludzi modli się za nią, a niewierzący odzyskują wiarę.