22 styczeń - III niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.30 nieszpory.

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej. Zebrano w Czyżówce 1 210 zł., a w Płokach (wraz z kilkoma kopertami z Czyżówki) 2 205 zł. Tę kwotę zapewne pochłoną opłaty za prąd w kościele.

Przy tej okazji pragniemy poinformować, że dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli napisaliśmy projekt do programu unijnego na dofinansowanie generalnego remontu schodów wejściowych do naszego sanktuarium. Program został przyjęty i zaakceptowany – mamy już umowę. Inwestycja ma być wykonana na wiosnę. Koszt całej inwestycji to 280 000 zł. Dofinansowanie wynosi 230 000 zł. Nasz wkład własny wynikający z przepisów wynosi 56 000 zł. To tylko 20 % - mało, ale dla naszej wspólnoty to duże obciążenie. Gdybyśmy jednak nie podołali, to ośmieszylibyśmy się w całym powiecie. Na takie pieniądze czekało wiele projektów – nasz wygrał. W związku z tym składki inwestycyjne w lutym i marcu będą zbierane nie tylko w sanktuarium , ale również po domach Płok i Czyżówki, bo to nasza wspólna sprawa. Prosimy o zrozumienie i w miarę możliwości o większe ofiary. Mocno pragniemy podkreślić, że pieniądze zbierać będą tylko znani wszystkim członkowie Rady Parafialnej. Mówimy o tym, bo zdarzają się oszuści, którzy pod podobnym pretekstem próbują naciągać na pieniądze. Podkreślamy więc raz jeszcze – tylko członkowie Rady Parafialnej będą zbierać pieniądze, a ktokolwiek inny by próbował zbierać, to na pewno nie na ten cel. Na ten cel można również wpłacać na konto bankowe nr 30191010482600281511210001.

Wtorek - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

Środa - święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

Po Mszy św. w Czyżówce opłatek dla Róż z Czyżówki.

Czwartek - wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

O godz. 18.00 na plebanii opłatek dla Róż z Płok.

Piątek - wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

Sobota - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

Niedziela - o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana w intencji parafian odwiedzonych po kolędzie, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej.

Po konsultacji uzgodniliśmy, że nasze „Czuwanie z Maryją” będzie zawsze w I niedzielę miesiąca. Na spotkaniach Róż Różańcowych będzie ta zmiana omawiana.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: dlaczego we współczesnej Francji mówienie o wymordowaniu mieszkańców katolickiego regionu Vandea kończy się nieprzyjemnościami? oraz jakim aktorem był Karol Wojtyła – wspomnienia Danuty Michałowskiej, aktorki, która grała na scenie z przyszłym papieżem.