24 czerwiec 2012 r - XII niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00 a codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. Dziś uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela – w parafii św. Piotra i Pawła w Trzebini odpust – suma odpustowa o godz. 11.00.

W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy: w Czyżówce  7 190 zł., w Płokach 11 300 zł., co daje wraz z kilkoma wpłatami na konto parafialne kwotę: 19 720 zł. Bóg zapłać za tą wielką ofiarność. Mamy jeszcze do zebrania około 15 000 zł., ale jakoś będziemy sobie radzić. Oczywiście będziemy wdzięczni za każdą ofiarę na ten cel. Przypominamy jednocześnie, że wpłat można dokonywać na konto parafialne, którego numer znajdziemy na naszej stronie internetowej.

Czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

Piątek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.  Z racji uroczystego charakteru tego dnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. Jest to zarazem koniec roku szkolnego i katechetycznego. Msze św. w intencji grona pedagogicznego i dzieci kończących rok: w Płokach o godz. 8.00, a w Czyżówce o godz. 9.00. Wszystkim dzieciom życzymy udanych wakacji razem z Panem Bogiem, a nauczycielom odpoczynku i nabrania sił do wyzwań nowego roku szkolnego.

Sobota – zakończenie nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30.

Niedziela – z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na nasze tradycyjne „Czuwanie z Maryją”. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż – w Czyżówce o godz. 15.00.

Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej – dekanat Sucha Beskidzka, zwracają się tradycyjnie już z serdeczną prośbą o pomoc w zakwaterowaniu pielgrzymów na terenie naszej parafii z 6 na 7 sierpnia. Chętni do przyjęcia pielgrzymów proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Zachęcamy jednocześnie do wzięcia udziału w Krakowskiej Pieszej Pielgrzymce, której Człon Chrzanowski wyruszy 7 sierpnia, by przybyć na Jasną Górę 11 sierpnia. Zapisy będą odbywać się w dniach 1 – 6 sierpnia w Domu Katechetycznym przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj „Gość Niedzielny” dołącza płytę CD z nowymi piosenkami zespołu „Deus Meus”, jednego z najlepszych polskich zespołów grających muzykę chrześcijańską. W „Gościu” również o tym, dlaczego chrześcijanie znają wynik turnieju jeszcze przed jego zakończeniem oraz informacja na jakim etapie są kościelno – rządowe rozmowy o Funduszu Kościelnym.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej, na której znajdziemy również nowe zdjęcia z postępu prac przy remoncie naszych schodów do sanktuarium.