24 kwietnia 2011 - I niedziela wielkanocna

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msze święte o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Dziś nieszporów nie będzie.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w niedzielę – bez godzinek i nieszporów. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W piątek – z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, a po nabożeństwie majowym, które będziemy odprawiać przez cały maj o godz. 17.30, zmiana tajemnic dla Róż – w Czyżówce o godz. 15.00.

W tym dniu wszyscy będziemy żyć niezwykłym wydarzeniem, jakim jest beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II w Watykanie. Wyrażamy wdzięczność Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za to, że dał Papieża, w którym zajaśniała Jego ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. Wdzięczni jesteśmy za wysłuchanie modlitw o wyniesienie na ołtarze naszego Rodaka. Trwajmy w tym modlitewnym dziękczynieniu. Niech wyniesiony na ołtarze papież Jan Paweł II umacnia nas w wierze, abyśmy nie lękali się w pełni zawierzyć swoje życie Bogu i pokochać Go całym sercem.

Będzie to również dzień I Komunii świętej – uroczystość odbędzie się o godz. 11.00. W tym tygodniu próby, a w sobotę spowiedź dzieci. Prosimy rodziców o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w drodze na przygotowania. Z racji tej uroczystości nasze tradycyjne uczczenie obrazu miłosierdzia i koronka odbędą się po Mszy świętej wieczornej.

W ramach składki inwestycyjnej zebrano w Czyżówce 1 170 zł., w Płokach 2 330 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Serdeczne podziękowanie za liczny udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia, a szczególnie: Straży Pożarnej, Kołom Gospodyń, Służbie Liturgicznej, Scholi, przedstawicielom młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, paniom układającym kwiaty, pani Ewie, panu Krzysztofowi, wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego przeżycia tego czasu, oraz księdzu wikariuszowi Piotrowi za przygotowanie całej liturgii Wielkiego Tygodnia.

Jest jeszcze kilka miejsc na naszą czerwcową wyprawę do Włoch, której celem jest nawiedzenie grobu błogosławionego Jana Pawła II i zwiedzenie kilku ciekawych i pięknych miejsc oraz mały odpoczynek nad morzem. Dobrze by było, abyśmy jechali w swoim gronie. Zachęcamy więc do wyjazdu tym bardziej, że jako parafia długo podobnego wyjazdu nie będziemy organizować.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi odpowiedź na pytanie: dlaczego w noc Zmartwychwstania można poczuć się królem oraz żartobliwy pamiętnik matki komunijnego dziecka i rozmowa o tym, jak właściwie przygotować dziecko do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.