25 marzec 2012 - V niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, przygotowujące nas do chrześcijańskiego przeżycia czasu świąt Wielkanocnych. W tym roku będzie je głosił ks. Stanisław Kucała z klasztoru Księży Salwatorianów, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.30, 11.00 i z racji zmiany czasu od dzisiaj o godz. 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Godzinki o godz. 7.00, a o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem krzyża. O godz. 19.00 specjalna Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży. Przypominamy jednocześnie, że spotkanie to dla młodzieży gimnazjalnej jest obowiązkowe i stanowi niezbędną część programu przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zwracamy się więc z prośbą do rodziców młodzieży z Czyżówki, aby wspólnymi siłami zorganizować dla nich dowóz, by mogli w tym spotkaniu uczestniczyć. Bóg zapłać.

W czasie rekolekcji poranna Msza św. z nauką będzie o godz. 8.00. We wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Bardzo prosimy nie odkładać jej na ostatnie minuty, ponieważ zaproszeni księża będą wyjeżdżać do swoich zajęć. W tym dniu również odwiedziny chorych między godz. 13.00 a 15.00 – prosimy o zgłaszanie chorych do zakrystii. W środę na Mszach św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00 będzie zbierana składka na cele rekolekcji.

Dokładny program jest na plakatach i ulotkach, które można zabrać do domu, a także na naszej stronie internetowej.

Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia.

W czwartek wyruszamy na naszą pielgrzymkę pokutną – wyjazd spod sanktuarium o godz. 7.00 z przystankiem na skrzyżowaniu w Czyżówce.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15., którą poprowadzą Animatorzy z Ruchu Trzeźwości.

31 marca w sobotę przedświąteczne sprzątanie kościoła i obejścia. Tym razem prosimy mieszkańców ulic Jasna i Źródlana. Sprzątanie rozpoczynamy o godz. 9.00.

Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na Mszach św. poświęcenie palm, a po Mszy św. o godz. 11.00 i 9.15 w Czyżówce konkurs palm dla dzieci.

Wielki Bóg zapłać członkom Rady Parafialnej za pomoc w przeprowadzeniu marcowej składki inwestycyjnej. I Wam drodzy Parafianie – po raz kolejny stanęliście na wysokości zadania. Zebrano w Czyżówce 8 465 zł., w Płokach 14 490 zł., na konto bankowe wpłynęło 1 800 zł. To razem daje kwotę 24 755 zł. Niestety z powodu długich mrozów rachunek za prąd w kościele wynosi 7 080 zł., co uszczupliło trochę nasz budżet. Ale po odliczeniu, na koncie bankowym wraz z oszczędnościami mamy 40 150 zł., co pozwala na rozpoczęcie naszego remontu schodów. Jeszcze raz wielkie Bóg zapłać Wam drodzy Parafianie i sympatycy, bo kilka ofiar było spoza parafii, za zrozumienie i ofiarność. Umowa z wykonawcą jest podpisana i prace rozpoczną się zaraz po świętach.

Bóg zapłać również za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można jeszcze składać do skarbonki przy ławce, a w Czyżówce do pani Prasakowej.

Zbliża się 2 dzień kwietnia – siódma rocznica odejścia do Domu Ojca błogosławionego Jana Pawła II. W poniedziałek Wielkiego Tygodnia zapraszamy do naszego sanktuarium na godz. 20.30 na niezwykłą Drogę Krzyżową z Janem Pawłem II, która przedstawi naszą codzienność ilustrowaną współczesnymi utworami wraz ze słowami naszego wielkiego Błogosławionego. Bądźmy w ten wieczór razem, aby o godz. 21.37 raz jeszcze dziękować Bogu za ten niezwykły dar Jego życia i pontyfikatu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o Kubie i Meksyku – krajach, które w tych dniach odwiedza Benedykt XVI; oraz czym różni się Fundusz Kościelny od Komisji Majątkowej. Do tego numeru „Gościa” dołączona jest również płyta CD z poruszającą muzyką na Wielki Tydzień – „Requiem” w wykonaniu zespołu „Camerata Silesia” to utwór sprzyjający modlitwie i rozważaniu najgłębszych tajemnic wiary. Serdecznie polecamy.