26 czerwiec - XIII niedziela zwykła

Msze święte są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, a o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe połączone z „Czuwaniem z Maryją”.

W parafii św. Piotra i Pawła w Trzebini odpust – suma odpustowa o godz. 11.00.

W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy: w Czyżówce 1.210 zł., w Płokach 1.850. Bóg zapłać.

Wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

Środa – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Czwartek – zakończenie nabożeństw czerwcowych i oktawy Bożego Ciała. Po nabożeństwie błogosławieństwo dzieci.

Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.30 procesja wokół kościoła, a po nabożeństwie poświęcenie wianków. Z racji uroczystego charakteru tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. Jest to również pierwszy piątek miesiąca – spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza święta o 16.00, a w Płokach spowiedź od godz. 17.00 do 17.30. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.30.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Po rannej Mszy świętej litania do Matki Bożej i modlitwa za rodziców oczekujących potomstwa. Po wieczornej Mszy świętej wieczór z Janem Pawłem II. Materiały do refleksji w domu są do zabrania z tyłu kościoła.

Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej – dekanat Sucha Beskidzka, zwracają się tradycyjnie już z serdeczną prośbą o pomoc w zakwaterowaniu pielgrzymów na terenie naszej parafii z 6 na 7 sierpnia. Chętni do przyjęcia pielgrzymów proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.

Zachęcamy jednocześnie do wzięcia udziału w Krakowskiej Pieszej Pielgrzymce, której Człon Chrzanowski wyruszy 7 sierpnia, by przybyć na Jasną Górę 11 sierpnia. Zapisy będą odbywać się w dniach 1 – 6 sierpnia w Domu Katechetycznym przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.