26 luty 2012 - I niedziela Wielkiego Postu

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.00 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem krzyża.

Czwartek – godz. 18.00 na plebanii spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza św. o godz. 16.00, w Płokach spowiedź od godz. 16.00. Chorych z komunią św. będziemy odwiedzać od godz. 8.30. O 16.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej – zachęcamy do udziału zwłaszcza dzieci i młodzież.

Sobota – z racji 1 soboty miesiąca po rannej Mszy św. litania do Matki Bożej i modlitwa w intencji rodziców oczekujących potomstwa. Po wieczornej Mszy św. „Wieczór z Janem Pawłem II”. Materiały do refleksji w domu są do zabrania z tyłu kościoła.

Niedziela – przed kościołem będą zbierany ofiary do puszek z przeznaczeniem na misje.

Pragniemy serdecznie podziękować przedstawicielom Rady Parafialnej za pomoc w składce inwestycyjnej, tak ważnej dla naszej nowej inwestycji. Zebrano w Czyżówce 8 020 zł., w Płokach 14 140 zł. – razem 22 160 zł. Pieniądze zostały już wpłacone na nasze konto. To kwota imponująca jak na naszą parafię. Dlatego wielkie Bóg zapłać Wam drodzy Parafianie za zrozumienie i ofiarność. Wiemy, że nie jest łatwo, ale nie zawiedliście naszych nadziei. Zgodnie z zapowiedziami podobna składka będzie jeszcze w marcu. Jeżeli podobnie się uda, to ze spokojem możemy patrzeć na nasz remont schodów. Jeszcze raz wielkie Bóg zapłać Wam – drodzy Parafianie – i wszystkim ofiarodawcom. Niech Bóg Wam błogosławi, a Matka Najświętsza otacza swoją opieką.

Można już składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego – skarbonka przy ławce. Bóg zapłać. Można również nabywać baranka wielkanocnego i w ten sposób złożyć jałmużnę postną na dzieła Caritas – cena baranka minimum 5 zł.

Od przyszłego tygodnia spotkania młodzieży gimnazjalnej z klas II i III przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Szczegółowy terminarz oraz zasady wpisów do indeksu bierzmowanego na naszej stronie internetowej w zakładce „bierzmowani”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi czy rodzice mają obowiązek upominać dorosłe dzieci, które nie chodzą do kościoła lub żyją bez ślubu kościelnego? – początek wielkopostnego cyklu „Czas na duszę” o uczynkach miłosierdzia względem duszy – dzisiaj o upominaniu grzeszących; oraz obrazek z wizerunkiem Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i modlitwą o łaski za jego wstawiennictwem.