29 kwiecień 2012 - IV niedziela wielkanocna

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00, a o godz. 17.30 nieszpory.

We wtorek pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny z procesją. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojca świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania, o dobre urodzaje. Nabożeństwa będą odprawiane codziennie przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 – również w Czyżówce.

Wtorek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, patrona robotników. Ten dzień podkreśla szczególną rolę pracy w życiu i rozwoju każdego człowieka. W Młoszowej odpust parafialny – suma o godz. 11.00.

Czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej odnowienie ślubów jasnogórskich. W Myślachowicach odpust parafialny – suma o godz. 11.00.

Piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Msza święta w intencji strażaków z Płok, ich rodzin i za zmarłych strażaków odbędzie się w niedzielę 6 maja o godz. 7.30.

Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza św. o godz. 16.00, w Płokach spowiedź od godz. 17.00. Chorych z komunią św. będziemy odwiedzać od godz. 8.30.

Sobota – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

Jest to pierwsza sobota miesiąca. Po rannej Mszy św. litania do Matki Bożej i modlitwa w intencji rodziców oczekujących potomstwa. Po wieczornej Mszy św. „Wieczór z Janem Pawłem II”. Materiały do refleksji w domu są do zabrania z tyłu kościoła.

Niedziela – z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na nasze tradycyjne „Czuwanie z Maryją”. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż – w Czyżówce o godz. 15.00.

Będzie to również dzień I Komunii św. – uroczystość odbędzie się o godz. 11.00. W tym tygodniu próby, a w sobotę spowiedź dzieci o godz. 9.00. Prosimy rodziców o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w drodze na te przygotowania.

Początek maja to również ważne święta narodowe, wśród których 2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, która symbolizuje naszą polską tożsamość. Niech więc w te majowe świąteczne dni nie zabraknie barw narodowych na naszych domach.

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 26 kwietnia zmarł przeżywszy 83 lata ks. Prałat Stanisław Gałuszka – wieloletni dziekan naszego dekanatu. Wprowadzenie do kościoła nastąpi w poniedziałek 30 kwietnia o godz. 16.00, a Msza św. pogrzebowa i odprowadzenie na cmentarz parafialny we wtorek 1 maja o godz. 16.00. Polecamy ks. Prałata naszym modlitwom.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II „Gość Niedzielny” dołącza płytę DVD z poruszającym filmem o historii niezwykłego pontyfikatu zatytułowanym: Jan Paweł II. Szukałem Was… Ze względu na ten wyjątkowy dodatek cena tygodnika została podniesiona do 7 zł. W „Gościu” również sylwetki kilkunastu młodych katolików, przygotowanych do reprezentowania Kościoła w mediach.