29 lipiec 2012 r. - XVII niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, a o godz. 17.30 nieszpory.

Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Ofiara złożona przez kierowców za szczęśliwie przejechane kilometry będzie w części przeznaczona na pomoc polskim misjonarzom organizowaną przez MIVA POLSKA na zakup środków lokomocji.

Wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

Środa – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

Piątek – I piątek miesiąca – spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza św. o 16.00, w Płokach spowiedź od godz. 17.00. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.30.

Sobota – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Jest to I sobota miesiąca. Po rannej Mszy św. litania do Matki Bożej i modlitwa za rodziców oczekujących potomstwa. Po wieczornej Mszy św. wieczór z błogosławionym Janem Pawłem II.

Niedziela – z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na nasze tradycyjne „Czuwanie z Maryją”. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż – w Czyżówce o godz. 15.00.

Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej – dekanat Sucha Beskidzka, zwracają się tradycyjnie już z serdeczną prośbą o pomoc w zakwaterowaniu pielgrzymów na terenie naszej parafii z 6 na 7 sierpnia. Chętni do przyjęcia pielgrzymów proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej. Na stronie tej zamieszczamy też najnowsze zdjęcia z remontu schodów do naszego sanktuarium.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dziś między innymi: o osobach poszkodowanych przez trąbę powietrzną – jak im pomóc? oraz odpowiedzi na trudne pytania związane z in vitro.