MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
7.30, 11.00, 18.00
w kaplicy 9.15

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
7.00, 18.00
w kaplicy środa 17.00

SPOWIEDŹ
pół godziny przed każdą
Mszą świętą

ODPUST PARAFIALNY
8 września
/święto Narodzenia NMP/
i niedziela po 8 września

Odwiedzin strony:

Obecnie na stronie:

29 maj - VI niedziela wielkanocna

Msze święte są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, a o godz. 17.00 „Czuwanie z Maryją” połączone z nabożeństwem majowym.

 

W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30 nabożeństwo z modlitwami o urodzaje i za kraje głodujące, połączone z procesją do krzyży. W Czyżówce nabożeństwo z procesją w środę o godz. 17.30. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, dlatego potrzeba tej naszej modlitwy.

 

Wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

Środa – wspomnienie św. Justyna, męczennika i zarazem początek nabożeństw czerwcowych – będziemy je odprawiać zawsze o godz. 17.30. Jest to również Dzień Dziecka – składamy im serdeczne życzenia i w tym dniu modlić się będziemy za nie.

 

Piątek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Jest to również I piątek miesiąca – spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza święta o 16.00, a w Płokach spowiedź od godz. 17.00. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.30. O 19.00 na plebanii spotkanie dyskusyjne młodzieży.

 

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej litania do Matki Bożej i modlitwa za rodziców oczekujących potomstwa. Po wieczornej Mszy świętej wieczór z Janem Pawłem II. Materiały do refleksji w domu są do zabrania z tyłu kościoła.

 

Również w sobotę będzie miało miejsce wielkie wydarzenie – VII Archidiecezjalny Kongres Misyjny Dzieci z udziałem księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Będziemy gościć przy naszym sanktuarium ponad tysiąc dzieci, w tym również z Tanzanii. Program na plakatach.

 

Krakowskie Towarzystwo Pomocy Uzależnionym z placówką w Bolęcinie zwraca się do nas z prośbą o pomoc przy zakupie niezbędnych środków do życia dla podopiecznych. W związku z tą prośbą w przyszłą niedzielę będzie prowadzona kwesta z przeznaczeniem na ten cel. Dziękujemy za każdą pomoc okazaną tej placówce.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi: jak uchronić swoje dziecko przed pornografią w telefonach komórkowych  oraz czy Całun Turyński to jednocześnie obrus z Ostatniej Wieczerzy i płótno grobowe Jezusa. Do „Gościa” dołączony jest również dodatek IPN-u o prymasie Wyszyńskim.

 

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.

 
    statystyka