3 czerwiec 2012 - Uroczystość Trójcy Świętej

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, codziennie o 17.30 nabożeństwo czerwcowe. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – zamiast kazania po każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, o godz. 17.00 nasze tradycyjne „Czuwanie z Maryją” połączone z nabożeństwem czerwcowym. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce o godz. 15.00.

Jak zapowiadaliśmy dziś przed kościołem odbywa się składka do puszek na potrzeby Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie. Z góry dziękujemy za ofiarność. W dniu dzisiejszym kończy się również okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

Wtorek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

Czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 z procesją do czterech ołtarzy i o godz. 18.00; w Czyżówce o godz. 16.00.

Prosimy parafian – jak co roku – o przygotowanie czterech ołtarzy w tych samych miejscach, a także udekorowanie okien domów na trasie procesji. Na procesje Bożego Ciała prosimy dzieci w strojach komunijnych – dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów i świec. Zapraszamy również młodzież. Naszych strażaków prosimy o niesienie baldachimu. Procesja Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary i zaproszenie Chrystusa na nasze ulice z prośbą o błogosławieństwo. Niech więc nikogo z nas nie zabraknie na tej uroczystości. Tradycyjnie już składka przeznaczona będzie na budownictwo sakralne. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją wokół kościoła.

Piątek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Św. Jadwiga jest patronką schól

liturgicznych – z tej okazji składamy naszej scholi serdeczne podziękowanie za ubogacanie swoim śpiewem liturgii w sanktuarium i życzymy, aby nieustannie się rozwijała i wciąż nowe osoby z naszego środowiska chciały w niej chwalić Pana.

Wszystkich uczestników ubiegłorocznej pielgrzymki do Rzymu zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się  w  przyszłą niedzielę. O godz. 18.00 Msza św. a po niej spotkanie na plebanii.

W tym tygodniu odbędą się ostatnie spotkania młodzieży gimnazjalnej ze wszystkich klas, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – w Czyżówce w kaplicy we wtorek o godz. 16.00, a w Płokach na plebanii we wtorek o godz. 18.30. Młodzież przynosi ze sobą indeksy.

Już dzisiaj pragniemy wszystkich zaprosić na obchody 30 – lecia koronacji papieskimi koronami naszej cudami słynącej ikony Matki Bożej, które odbędą się we wrześniu w czasie naszego sanktuaryjnego odpustu. Program tych uroczystości dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi o świętych dzieciach, które przypominają dorosłym, jakim trzeba się stać, by wejść do królestwa Bożego oraz rozmowa z ks. biskupem Dajczakiem o głoszeniu Jezusa na stadionach.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej, na której zamieszczone są również zdjęcia z XV Dni Kultury Chrześcijańskiej oraz piosenka Katarzyny Banaszak, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii – śpiew solowy. Zapraszamy również do oglądnięcia najnowszych zdjęć z postępu prac przy remoncie schodów do sanktuarium.