4 marzec 2012 - II Niedziela Wielkiego Postu

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem krzyża połączone z „Czuwaniem z Maryją”.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – zamiast kazania po każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce o godz. 15.00. Przypominamy jednocześnie, że po Mszy św. będą zbierane przed kościołem ofiary do puszek na potrzeby polskich misjonarzy i ich misji.

Do skarbonki przy ławce można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać. Można jeszcze nabyć baranka wielkanocnego i w ten sposób złożyć jałmużnę postną na dzieła Caritas.

Spotkania dla uczniów gimnazjum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w tym tygodniu: w Płokach we wtorek klasa II o godz. 17.30, klasa III o godz. 18.00; w Czyżówce w środę klasa II o godz. 18.00, klasa III o godz. 18.30.

„Hospicjum Homo – Homini im. św. Brata Alberta Filia w Chrzanowie zaprasza na pierwszy koncert na rzecz Hospicjum, jaki odbędzie się na Ziemi Chrzanowskiej. 9 marca o godz. 18.00 w Sali MOKSiR w Chrzanowie wystąpi Andrzej Sikorowski – lider zespołu „Pod Budą” wraz z córką Mają z zespołem. Bilety do nabycia w biurze Hospicjum przy ul. 3 Maja 11 oraz w redakcji tygodnika „Przełom”. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych Hospicjum. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: kto żyje w niewiedzy, może popełnić straszliwe błędy, dlatego nieumiejętnych należy pouczać, na co wskazuje drugi uczynek miłosierdzia względem duszy; oraz dlaczego niektóre dzieci są niegrzeczne i ile jest prawdy w opowieściach o masonerii.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej. Na tej stronie została dodana nowa zakładka „pogrzeb”, w której znajdziemy wszelkie informacje dotyczące dokumentów koniecznych przy załatwianiu pogrzebu, modlitwy za zmarłych i konających, list Episkopatu Polski dotyczący zasad pochówku oraz listę zmarłych w tym roku w naszej parafii wraz z terminarzem Mszy św. zamówionych podczas pogrzebu. Na naszej stronie umieszczony jest już również program naszych rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy 25 marca. Zachęcamy do odwiedzenia tej strony.