5 czerwiec - VII niedziela wielkanocna - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Msze śwęte są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, codziennie o 17.30 nabożeństwo czerwcowe – po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce o godz. 15.00.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zamiast kazania po każdej Mszy świętej chwila adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią przed kościołem prowadzona jest kwesta na pomoc dla Towarzystwa Pomocy Uzależnionym z placówką w Bolęcinie. Bóg zapłać za wsparcie.

Od jutra rozpoczyna się modlitwa przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

W piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.

W sobotę – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z racji 12 dnia miesiąca nasze modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego księdza Michała Rapacza – o godz. 17.00 różaniec, po nim nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza święta w tej intencji.

Również w przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii będzie prowadziła kwestę na pomoc dla naszego parafianina Konrada poszkodowanego w wypadku. Bóg zapłać za wsparcie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi: Polacy na wakacje, Benedykt od wczoraj z pielgrzymką – czyli o Kościele w Chorwacji oraz Katechizm jest jak kryminał – twierdzi Benedykt XVI o „Youcat”, nowo wydanym katechizmie dla młodych.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy świętych można znaleźć na naszej stronie internetowej.