5 luty - V niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.00 „Czuwanie z Maryją”.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – zamiast kazania po każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce o godz. 15.00.

Również dziś pierwsze nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Parafian z Płok i Czyżówki prosimy o podjęcie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Jego modlitewne nawiedzenie. Można to uczynić w dowolnym czasie, ale szczególnie według zaproponowanego porządku:

PŁOKI:

12.00 – 13.00 mieszkańcy ul. Olkuskiej, Wilcza Woda, Pod Buczyną i Stoki

13.00 – 14.00 ul. Zielona, Złotnicza, Jurajska i Szkolna

14.00 – 15.00 ul. Główna, Dworska, Stroma, Polna i Rzeczna

15.00 – 16.00 ul. Kasztanowa, Źródlana i Jasna

16.00 – 17.00 ul. Pasieczna, Słoneczna i ks. Michała Rapacza

CZYŻÓWKA

10.00 – 11.00 mieszkańcy ul. Skalnej, Podgórze, Kasztanowej i Hrabiego Potockiego

11.00 – 12.00 ul. Długa od kaplicy do elektrowni

12.00 – 13.00 ul. Szkolna, Piaskowa i domy najbliżej kaplicy

13.00 – 14.00 ul. Długa od kaplicy w kierunku Płok

14.00 – 15.00 ul. Płocka, Studzienna, Lipowa i Olkuska

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

Piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

Niedziela – dzień modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. O godz. 16.30 różaniec św., po nim Msza św. w tej intencji.

Jednocześnie przypominamy, że można składać swoje prośby do skrzynki w kaplicy bocznej albo przesłać poprzez „skrzynkę intencji” zamieszczoną na naszej stronie internetowej.

Przypominamy, że w związku z generalnym remontem schodów wejściowych do naszego sanktuarium, który rozpoczniemy na wiosnę, składki inwestycyjne w lutym i marcu będą zbierane nie tylko w sanktuarium i kaplicy w 3 niedzielę miesiąca, ale również po domach Płok i Czyżówki, bo to nasza wspólna sprawa. Prosimy o zrozumienie i w miarę możliwości o większe ofiary. Mocno pragniemy podkreślić, że pieniądze zbierać będą tylko i wyłącznie znani wszystkim członkowie Rady Parafialnej. Pieniądze można też wpłacać na nasze konto parafialne, którego numer znajdziemy na stronie internetowej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi nowy powiększony dodatek krakowski, a w nim między innymi o tym, jaki kolor oczu miał Karol Wojtyła i czy dobrym pomysłem jest organizacja Światowych Dni Młodzieży w Krakowie; a także o medycynie Boga, czyli o sakramencie chorych i czy wskutek podpisania ACTA koncerny medialne będą mogły rekwirować komputery polskich internautów.