6 maj 2012 - V niedziela wielkanocna

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, a o godz. 17.00 nasze tradycyjne „Czuwanie z Maryją” połączone z nabożeństwem majowym, które odprawiamy przez cały miesiąc o godz. 17.30. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – zamiast kazania po każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce o godz. 15.00.

W ten dzień wpisuje się również uroczystość naszej parafii – dwadzieścia dwoje dzieci na Mszy świętej o godz. 11.00 przystąpi do I komunii świętej. Otoczmy ich i rodziców naszymi modlitwami. Przy tej okazji pragniemy złożyć serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci za ufundowanie 2 ornatów do naszego sanktuarium.

W sobotę 12 maja doroczna uroczystość naszej parafii – 66 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego księdza Michała Rapacza. O godz. 16.40 wspólne wyjście spod sanktuarium z obrazem Matki Bożej i tu prosimy strażaków o pomoc w niesieniu obrazu. Prosimy również o włączenie się pań z Kół Gospodyń z Płok i Czyżówki w strojach regionalnych i wszystkich parafian. Po dojściu na miejsce śmierci i odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia z modlitwą i śpiewem litanii do Matki Bożej wrócimy do kościoła. Naszej modlitwie przy grobie Sługi Bożego i Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr hab. Jan Szczepaniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Niech nasz liczny udział wyprosi łaskę beatyfikacji ks. Michała Rapacza, która jest publicznym potwierdzeniem, że dany chrześcijanin szedł wiernie drogą swego powołania.

Wtorek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Jest to dzień patrona ks. kardynała Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego, którego polecamy naszym modlitwom. Procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę w niedzielę 13 maja o godz. 9.00.

Środa – o godz. 19.00 spotkanie na plebanii rodziców dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii św., która odbędzie się 27 maja o godz. 11.00.

Niedziela – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. W tym dniu obchodzimy również 31 rocznicę zamachu na życie błogosławionego Jana Pawła II. Z 12/13 maja u Księży Salwatorianów w Trzebini rozpoczynają się noce fatimskie, które odbywać się będą w każdą sobotę po trzynastym dniu miesiąca do października. 12 maja noc fatimska połączona jest z jubileuszem 15 – lecia sanktuarium i koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakacie.

Spotkania dla uczniów gimnazjum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania są rozpisane na stronie internetowej.

W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne „Dobromir” przeprowadzi kwestę przed naszym sanktuarium dla ciężko chorego Tomka, który cierpi na dystrofię mięśni. Leczenie tej choroby wymaga dużych nakładów finansowych związanych z codzienną rehabilitacją. Serdecznie prosimy o pomoc i z góry dziękujemy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.