8 kwiecień 2012 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msze św. o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Dziś nieszporów nie będzie.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę – bez godzinek i nieszporów. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Czwartek - dzień modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. O godz. 17.30 różaniec św., po nim Msza św. w tej intencji.

Jednocześnie przypominamy, że można składać swoje prośby do skrzynki w kaplicy bocznej albo przesłać poprzez „skrzynkę intencji” zamieszczoną na naszej stronie internetowej – w tych intencjach będziemy się modlić w czasie różańca.

Piątek – z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Niedziela – święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 11.00 uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego i modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia.

W tym dniu również tradycyjna składka inwestycyjna.

Serdeczne podziękowanie za liczny udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia, a szczególnie: Straży Pożarnej, Kołom Gospodyń, Służbie Liturgicznej, Scholi, przedstawicielom młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, paniom układającym kwiaty, pani Ewie, panu Krzysztofowi, wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego przeżycia tego czasu, oraz księdzu wikariuszowi Piotrowi za przygotowanie całej liturgii Wielkiego Tygodnia. Wyrażamy również wdzięczność dyrekcji, gronu pedagogicznemu i dzieciom ze szkoły w Czyżówce, za wykonanie pięknej palmy na Niedzielę Palmową – Bóg zapłać za podtrzymywanie tej jakże pięknej tradycji. Bóg zapłać również za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu - zebraliśmy 1 138 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: na czym opiera się pewność naszej wiary, że Jezus zmartwychwstał; wzruszająca opowieść kobiety, która przeżyła katastrofę kolejową pod Szczekocinami; oraz rozmowa z pielęgniarką z Krakowa, która zamawia setki Mszy świętych za różnych ludzi.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej. Na stronie tej zamieszczona jest też relacja z naszej pielgrzymki pokutnej 29 marca, do której dołączona jest galeria ze zdjęciami. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony.