8 maja - III niedziela wielkanocna

Msze święte są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, codziennie o 17.30 nabożeństwo majowe.

Na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci klas III będą przeżywały swoją rocznicę I Komunii świętej. Dziś przypada też uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. W Krakowie procesja św. Stanisława na Skałkę.

W czwartek 12 maja doroczna uroczystość naszej parafii – dzień męczeństwa Sługi Bożego księdza Michała Rapacza. O godz. 16.40 wspólne wyjście spod sanktuarium z obrazem Matki Bożej i tu prosimy strażaków o pomoc w niesieniu obrazu. W procesji uczestniczyć będą kandydaci do bierzmowania, prosimy również o włączenie się pań z Kół Gospodyń z Płok i Czyżówki w strojach regionalnych i wszystkich parafian. Po dojściu na miejsce śmierci i odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia z modlitwą i śpiewem litanii do Matki Bożej wrócimy do kościoła. Naszej modlitwie przy grobie Sługi Bożego i Mszy świętej będzie przewodniczył Jego Eminencja ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, który naszej młodzieży udzieli również sakramentu bierzmowania. Niech nasz liczny udział wyprosi łaskę beatyfikacji ks. Michała Rapacza, która jest publicznym potwierdzeniem, że dany chrześcijanin szedł wiernie drogą swego powołania. Kandydaci do bierzmowania będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty we wtorek od godz. 16.30.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. W tym dniu obchodzimy również 30 rocznicę zamachu na życie błogosławionego Jana Pawła II. Z 14/15 maja u Księży Salwatorianów w Trzebini rozpoczynają się noce fatimskie. Zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

W przyszła niedzielę składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Bóg zapłać naszym strażakom za wycinkę gałęzi na trasie procesji do miejsca śmierci Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Bóg zapłać również firmie ogrodniczej pani Marii Garlińskiej za uporządkowanie skwerów przy sanktuarium.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi: jak przeżyliśmy beatyfikację Jana Pawła II? – relacja dziennikarzy z placu św. Piotra oraz reportaż z terenów przy granicy czeskiej, które być może wrócą do Polski przy najbliższym równaniu granicy polsko – czeskiej.