8 styczeń - niedziela Chrztu Pańskiego

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.30 na zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia zamiast nieszporów koncert kolęd przy szopce w wykonaniu naszego zespołu „Płocanki”. Mimo, że dziś kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, tradycyjnie do 2 lutego śpiewamy kolędy i cieszymy się Dzieciątkiem Jezus.

Czwartek – dzień modlitw o beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza – o godz. 16.30 różaniec, a o godz. 17.00 Msza św. Jednocześnie przypominamy, że można składać swoje prośby, w intencji spełnienia których będziemy modlić się modlitwą różańcową – można je wrzucić do skrzynki w kaplicy bocznej albo przesłać poprzez „skrzynkę intencji” zamieszczoną na naszej stronie internetowej. O godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

W przyszłą niedzielę tradycyjna składka inwestycyjna. Ważna, ponieważ będą na pewno większe opłaty za media, a także musimy opłacić wykonane inwestycje.

Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską – tak zwaną Kolędę. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, która jak ufamy wyprosi wszystkim nam potrzebne łaski na nowy rok 2012. Witamy serdecznie nowych parafian. 29 stycznia w niedzielę o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana w intencji parafian odwiedzonych po kolędzie z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej. Bóg zapłać też za tradycyjne ofiary składane przy tej okazji, które stanowią formę uposażenia kapłanów pracujących w naszej parafii, ale także wsparcie innych potrzeb – Caritas, Uniwersytetu Papieskiego, misjonarzy i naszej parafii.

Spotkania młodzieży gimnazjalnej ze wszystkich klas przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędą się w przyszłym tygodniu. Szczegóły na naszej stronie internetowej i za tydzień w ogłoszeniach.

13 stycznia o godz. 18.00 w Dworze Zieleniewskich w Trzebini odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Lidii Jazgar z zespołem „Galicja”. Bilety w cenie 25 zł. do nabycia w Dworze Zieleniewskich.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.