MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
7.30, 11.00, 18.00
w kaplicy 9.15

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
7.00, 18.00
w kaplicy środa 17.00

SPOWIEDŹ
pół godziny przed każdą
Mszą świętą

ODPUST PARAFIALNY
8 września
/święto Narodzenia NMP/
i niedziela po 8 września

Odwiedzin strony:

Obecnie na stronie:

Bierzmowani

Twoja droga do tego sakramentu rozpoczęła się w dniu Twego chrztu. Potem przystąpiłeś do spowiedzi sakramentalnej i I Komunii św. Uczestnicząc w katechezie w Szkole Podstawowej i Gimnazjum pogłębiałeś swoją wiedzę religijną i przyjaźń z Jezusem Chrystusem. Teraz masz potwierdzić sam tę drogę życia, którą z miłości do Ciebie wybrali Twoi Rodzice i Chrzestni, a którą jest wiara w Boga objawionego w Jezusie Chrystusie, naszym Zbawicielu.

 

Od momentu bierzmowania spadnie na Ciebie obowiązek świadomego i odpowiedzialnego reprezentowania Kościoła. Duch Święty, którego przyjmiesz, pomoże Ci w tym wielkim zadaniu, tak by sprawa Królestwa Bożego była dla Ciebie najważniejszą sprawą twego życia: „Szukajcie wpierw Królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a wszystko inne będzie wam dodane.” (Mt 6, 33).

 

Nie lękaj się. Z Bożą pomocą osiągniesz wiele i sprostasz zadaniu, które Cię czeka. Świat dzisiejszy patrzy na nas – uczniów Chrystusa – z pełnym niepokoju wyczekiwaniem, ale i z nadzieją, i chociaż często odrzuca nasz sposób życia i naszą hierarchię wartości, to w głębi serca poszukuje tego co myśmy znaleźli i co kochamy: radość i wolność w Jezusie Chrystusie.

 

Wiem, że to są wielkie słowa, ale czasami trzeba takie słowa wypowiedzieć, żeby w nawale informacji i pseudosłów wybrać te, które ukazują fundamentalną rzeczywistość.

 
    statystyka