Informacje dla narzeczonych

Sakrament małżeństwa

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii przynajmniej 3 miesiące przed planowanym ślubem. Na to spotkanie należy przynieść:

1. dowód osobisty

2. metrykę chrztu nie starszą niż 6 miesięcy (jeżeli chrzest miał miejsce poza naszą parafią)

3. metrykę bierzmowania (jeżeli nie ma o nim adnotacji na metryce chrztu)

4. świadectwo ukończenia nauki religii /indeks/

5. w przypadku osób owdowiałych - wyciąg z księgi zmarłych, wydany przez parafię, w której odbył się pogrzeb.

W późniejszym terminie:

6. świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego (Jeśli już został ukończony, można przynieść świadectwo na pierwsze spotkanie). W naszym dekanacie odbywa się on przez 4 kolejne niedziele miesiąca o godz. 14. 30 w parafii św. Apostołów Piotra Pawła w Trzebini (w sali nad kaplicą Matki Bożej).

7. dokumenty z USC, do zawarcia małżeństwa konkordatowego (są ważne tylko 3 miesiące)

Kursy przedmałżeńskie w dekanacie