MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
7.30, 11.00, 18.00
w kaplicy 9.15

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
7.00, 18.00
w kaplicy środa 17.00

SPOWIEDŹ
pół godziny przed każdą
Mszą świętą

ODPUST PARAFIALNY
8 września
/święto Narodzenia NMP/
i niedziela po 8 września

Odwiedzin strony:

Obecnie na stronie:

  • Photo: Irek Graff
    Photo: Irek Graff

Koncert Magdy Piskorczyk

Magda Piskorczyk to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, na Węgrzech, we Francji i Anglii.

Autorka akustycznego albumu koncertowego "Magda Live", nominowanego do nagrody Fryderyk 2009, płyty studyjnej "Blues Travelling" nagranej z udziałem Michała Urbaniaka oraz albumu "Live at Satyrblues" prezentującego koncert ze szwedzkim gitarzystą i wokalistą Slidin' Slimem.

Jesienią 2011 roku wydała aż dwie nowe płyty: studyjny album "Mahalia" upamiętniający 100 rocznicę urodzin królowej muzyki gospel Mahalii Jackson oraz podwójny album "Afro Groove" prezentujący zapis koncertu nagranego z wirtuozem harmonijki z Memphis Billy Gibsonem. To wydawnictwo to zaproszenie do muzycznej podróży poprzez świat bliskich Magdzie tradycji, kultur i dźwięków - bardzo osobiste połączenie muzyki o korzeniach afro-amerykańskich (soul, blues, jazz, funk) z rytmami i melodiami etnicznymi, zwłaszcza zachodnio-afrykańskimi.

Magda Piskorczyk jest dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Czterokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika "Twój Blues". Nazwana we Francji "la voix noire et au costume blanc" (czarny głos w białym kostiumie).

W 2008 roku gwiazdę Magdy Piskorczyk, jako jedną z trzech pierwszych, odsłonięto w Alei Gwiazd Polskiego Bluesa w Sławie koło Zielonej Góry. W 2009 roku została zaproszona do międzynarodowego zespołu Konoba, wykonującego tradycyjną muzykę Afryki Zachodniej. Magda występowała z wielce uznanymi muzykami polskiej i zagraniczniej sceny muzycznej, m.in. z Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Szłapczyńskim, Bobem Margolinem, Bobem Brozmanem, Slidin' Slimem, Billy Gibsonem, Ritą Engedalen, Seckou Keitą czy grupą Engerling.

MUZYKA MAGDY PISKORCZYK

to przygotowywane przez nią wysmakowane aranżacje standardów soulowych, funkowych, jazzowych, rockowych, muzyki gospel i blues wplecione w walor własnych kompozycji. To muzyka z jednej strony głęboko osadzona w tradycji, zwłaszcza afroamerykańskiej, z drugiej - bardzo osobista w charakterze i nieszablonowa. Miłość do rytmu, emocje, żywiołowość, radość i ogromne poczucie humoru przeplatają się z powagą i głęboką refleksją, a wszystko to przenika i spaja muzyczna wrażliwość oraz osobowość artystki. Niekonwencjonalne wykorzystanie głosu, gitar, perkusjonalii oraz innych instrumentów nadaje tej muzyce pięknych barw. Wspólne śpiewanie, klaskanie czy pstrykanie to nieodłączne elementy występów Magdy.

Jan Chojnacki stwierdził, że "Magdy muzyka jest oryginalna, ale nie udziwniona, wierna korzeniom, a jednocześnie współczesna, bardzo oszczędna w formie i pełna emocji".

Wielką miłością Magda darzy tradycyjne pieśni gospel. Śpiewała je już wielokrotnie w Polsce, we Francji, w Szwecji, w Niemczech i na Węgrzech. W 2008 roku dała szereg koncertów z zespołem w Liverpoolu w ramach festiwalu City Sings Gospel, także w trakcie Festiwalu Hope Street oraz specjalnego koncertu finałowego w Metropolitan Cathedral, transmitowanego przez BBC.

Z okazji 100-lecia urodzin Mahalii Jackson (26.10.2011) przygotowała specjalny program koncertowy, który zawiera interpretacje pieśni znanych z repertuaru Królowej Gospel: "W hołdzie Mahalii Jackson".

=====================================

OPINIE

Nie znałem dotąd twórczości Magdy Piskorczyk. Słyszałem jedynie, że ma (podobno) najlepszy bluesowy głos w Polsce. Nieprawda! To wielość świetnych głosów!

[Michał Buczkowski o CD "Magda Live" - Magazyn Muzyczny RUaH.pl]

Styl [Magdy] jest charakterystyczny, indywidualny i niezwykły. I takie są jej aranżacje, w których unika oczywistości i które są wyjątkowo mocne, mimo że mają bazę akustyczną. Słowa uznania dla saksofonisty Arkadiusza Osenkowskiego za zdecydowanie nietradycyjne granie, i dla Aleksandry Siemieniuk za jej grę na dobro. I nie zapomnijmy także o sekcji rytmicznej. Szacunek należy się jednak przede wszystkim Magdzie za jej przekonującą i zniewalającą kreację niebieskich nastrojów. Powinna być znacznie lepiej znana i miejmy nadzieję, że ta płyta jej w tym pomoże.

[Norman Darwen o "Magda Live", BluesArt-Journal, Austria/USA]

Blues z Polski? Możliwe że jest to ostatnie miejsce, z którego byście się spodziewali go usłyszeć. Magda Piskorczyk ma wspaniały bluesowaty głos i nigdy byście nie zgadli, że jest ze wschodniej Europy, choć moglibyście sądzić, że jest z Mississippi lub Tennessee…

[Terry Clear, Blues Bytes]

Brillante chanteuse a la voix noire et au costume blanc (Znakomita wokalistka z czarnym głosem i w białym kostiumie)

[Fred Delforge po koncercie we Francji]

=====================================

DYSKOGRAFIA

Magda Piskorczyk - "Mahalia", Artgraff, 2011

Magda Piskorczyk feat. Billy Gibson - "Afro Groove", Artgraff, 2011; BSMF Japonia 2011

Magda Piskorczyk & Slidin' Slim - "Live at Satyrblues", Artgraff, 2010

Magda Piskorczyk - "Magda Live", Artgraff, 2008

Magda Piskorczyk - "Blues Travelling", MTJ, 2005

Magda Piskorczyk - "Make Your Spirit Fly", demo 2002

Gościnnie:

J.J.Band - "Blues. J.J.Band i przyjaciele grają utwory Tadeusza Nalepy“, 2010

Blues Flowers - "Smacznego!", Flower Records, 2008;

Blues Flowers - "Bluesmenty", Flower Records, 2005;

"Chorzy na bluesa śpiewają utwory Sławka Wierzcholskiego", Omerta Art, 2004

Blues Flowers - "Spoko Wodza", Flower Records, 2003;

Blues Flowers - "Nie będę grzeczną dziewczynką" (singiel), Flower Records, 2003;

Blues Flowers - "Cieszmy się jak dzieci" (singiel), Flower Records, 2003;

The Jam Session Band "One Night At Satyrblues Live", OKO, 2003;

Składanki:

"Great Songwriters' Songbook", CD, Singapur 2012, utwór "Temptation";

"Jazz Bar", Singapur 2012, utwór "Work Song";

"Acoustic Edition II", CD audiofilskie, Singapur 2012, utwór "Darkness on the Delta";

"Female Jazz II (The Greatest Vocal Collection)", 2CD, Singapur 2011, utwór "Darkness on the Delta";

"Jazz Unlimited", CD, Singapur 2011, utwór "I’d Rather go Blind";

"Jazz Addiction", CD audiofilskie, Singapur 2011, utwór "I’d Rather go Blind";

"Smooth Jazz po polsku", 5-CD Box, 2010, utwór "Nie bedę grzeczną dziewczynką" (z grupą Blues Flowers);

"17 International Gastroblues Festival" DVD, Węgry 2009, 6 utworów;

"Blues sur Seine celebrates its 10 years", Francja 2008, utwór "Walking Blues";

"Antologia Polskiego Bluesa" cz. 1 i 2, 2008 i 2009 (boksy 5-płytowe), razem 4 utwory;

"Blues sur Seine, 8eme edition", wyd. Blues sur Seine, Francja 2006, utwór "Help Me"

=====================================

MAGDA W INTERNECIE

www.youtube.com/piskorczyk

www.facebook.com/magdapiskorczyk

www.magdapiskorczyk.com

 
    statystyka