Kwiecień 2012

• 1 kwiecień - Droga Krzyżowa

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Chrzanowie

• 2 kwiecień 2012 - 7 rocznica śmierci bł. Jana Pawła II

W poniedziałek Wielkiego Tygodnia zapraszamy do naszego sanktuarium na godz. 20.30 na niezwykłą Drogę Krzyżową z Janem Pawłem II, która przedstawi naszą codzienność ilustrowaną współczesnymi utworami wraz ze słowami naszego wielkiego Błogosławionego. Bądźmy w ten wieczór razem, aby o godz. 21.37 raz jeszcze dziękować Bogu za ten niezwykły dar Jego życia i pontyfikatu.

• Wielki Czwartek - dzień ustanowienia sakramentu kapłanstwa i Eucharystii - życzenia

Drodzy Kapłani!

Bóg obdarzł nas wielką łaską stawiając Was na naszej drodze. Dziękujemy że jesteście z nami i dla nas. Życzymy Wam wielu łask Bożych, wytrwania na drodze, którą wybraliście, entuzjazmu i siły potrzebnej do głoszenia Radosnej Nowiny. A szczególnie opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

• 5 - 7 kwiecień - Triduum Paschalne w naszej parafii

Triduum Paschalne - najważniejsze dni w Kościele. Dokonuje się dzieło zbawienia człowieka. Bądźmy w Wielki Czwartek z Jezusem w Wieczerniku, w Wielki Piątek  na Golgocie, adorujmy Go w Grobie i w Wielką Sobotę oczekujmy na zmartwychwstanie uczestnicząc w Wigilii Paschalnej.

• 8 kwiecień - Wielkanoc

zapraszamy na REZUREKCJĘ o godz 7.00, po niej, ok. 7.30 Msza święta, następne o 11.00, 18.00, w Czyżówce o 9.15. Nie będzie Nieszporów.

26 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny - to drugi dzień Świąt. Msze święte wg porządku niedzielnego.

• 10 kwiecień - 2 rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

W drugą rocznicę tragedii smoleńskiej zapraszamy do modlitwy za ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i wszystkich ofiar katastrofy. Msza święta zostanie odprawiona w parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie 10 kwietnia o godz. 17.00.
  • 15 kwiecień - niedziela Miłosierdzia Bożego

Zapraszamy do naszego sanktuarium, w którym  znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły, tego samego który jest autorem najsłynniejszego takiego obrazu z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Po każdej Mszy św. będziemy się przy tym obrazie modlić koronką do Bożego Miłosierdzia, wypraszając łaski dla nas, naszych najbliższych i wszystkich pielgrzymujących do sanktuarium Matki Bożej w Płokach.

2 października odbył się w Krakowie II Światowy Kongres Miłosierdzia, a w naszej archidiecezji rozpoczęła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Przygotowujemy się do jego przyjęcia w naszej parafii w listopadzie.

Niech w przeżywaniu tajemnicy Miłosierdzia Bożego pomoże film - wspomnienie październikowych dni oraz  HYMN KONGRESU

• Życzenia świąteczne

• 22 kwiecień - niedziela biblijna

Obchodzimy dzisiaj niedzielę biblijną. Zachęcamy do zapoznania się z treścią Listu, który z tej okazji napisali Biskupi Konferencji Episkopatu Polski