Maj 2011

• Pieśni o błogosławionym Janie Pawle II

W naszym Sanktuarium można już usłyszeć pieśni o błogosławionym Janie Pawle II. Na naszej stronie są dostępne ich teksty nuty i przykładowe wykonania.

• XIV Dni Kultury Chrześcijańskiej

KONKURS POD PATRONATEM MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY
    27 - maja śpiewały zespoły kół gospodyń wiejskich.
    W sobotę - 28 maja - dzieci i młodzież w konkursach: recytatorskim i piosenki religijnej.
    Prezentujemy wyniki konkursów, a w GALERII zdjęcia.
    Informujemy, że jest możliwość wydrukowania dyplomów dla uczniów i zespołów, którzy zajęli I-III miejsca i zdobyli wyróżnienia.
    W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny z MGOKSIR w Trzebini. Numery telefonów są  na stronie mgoksir trzebinia
  • Uroczystości w rocznicę śmierci Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza

12 maja bieżącego roku /w czwartek/ minęła 65 rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza. Można zakupić zdjęcia z uroczystości wykonane przez przez fotografa ks. kardynała oraz 40-stominutowy film. Szczegóły w zakrystii i kancelarii parafialnej.

• 26 maj - Dzień Matki

W tym dniu przypada Święto wszystkich Mam. Składamy Im najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi w trudnym i jakże odpowiedzialnym powołaniu matki, radości i zadowolenia z dzieci oraz pomocy ze strony blikich i instytucji odpowiedzialnych za wspieranie wychowania młodych ludzi.

Modlitwą otaczamy również wszystkie zmarłe Mamy. Niech dobry Bóg wynagrodzi ich ziemskie trudy i obdarzy wieczną radością.

• 1 maj - uroczystość I Komunii świętej oraz beatyfikacja Jana Pawła II

1 maj w tym roku to szczególny dzień - uroczystość parafialna oraz święto naszego Kościoła Polskiego.