Sierpień 2012

17.00 - spowiedź w sanktuarium w Płokach

18.00 - Msza święta w sanktuarium w Płokach

• 12 sierpnia - dzień modlitw o beatyfikację

Zapraszamy do wspólnej modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Poprzez skrzynkę intencji zamieszczoną na tej stronie możemy przesłać swoje prośby, w intencji których będziemy się modlić różańcem przed cudowną ikoną Matki Bożej za przyczyną Sługi Bożego.

17.30 - różaniec

18.00 - Msza święta

• XXXII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę

XXXII Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę, zrodzona z idei Białego Marszu z 1981 roku, wyruszyła 6 sierpnia. Jej tematem będą słowa„Kościół naszym domem”. Tegoroczna pielgrzymka jest podziękowaniem za beatyfikację Jana Pawła II i modlitwą o rychłą Jego kanonizację.

Więcej informacji...

• 17 sierpień 2012 - dzień modlitw za zmarłych

17.30 - wypominki

18.00 - Msza święta w intencji zmarłych wypominanych

• 26 sierpnia 2012 r. - niedziela

26 sierpnia w Polsce obchodzona jest uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Kult Matki Bożej na Jasnej Górze trwa nieustannie od 1382 roku. Tegoż właśnie roku książę opolski Władysław, po wybudowaniu klasztoru, sprowadził do Polski zakon ojców paulinów z Węgier i przekazał im obraz Matki Bożej. Obraz zaliczany jest do ikon bizantyjskich zwanych „Hodogetria” czyli „Ta która prowadzi”. Zapraszamy do naszego sanktuarium, aby wspólnie czcić Tą, która jest Królową Polski. Na każdej Mszy św. odnowimy Akt zawierzenia narodu Polskiego Matce Bożej.